Gençlik Çalışmaları Akademisi

Sabancı Vakfı 2019 Hibe Başvuruları kapsamında başvurusu gerçekleştirilen "Gençlik Çalışmaları Akademisi" ; gençlik çalışanı olmak isteyen 18 - 30 yaş arasındaki gençleri desteklemeyi, bilgi birikimlerini arttırmayı ve yeterliklerini geliştirmeyi hedeflerken, yapılan çalışmaların hak temeline oturtulmasını da amaçlar.
Akademi başlıyor!

Nedir ?

Sabancı Vakfı 2019 Hibe Başvuruları kapsamında başvurusu gerçekleştirilen Gençlik Çalışmaları Akademisi ; gençlik çalışanı olmak isteyen 18 – 30 yaş arasındaki gençleri desteklemeyi, bilgi birikimlerini arttırmayı ve yeterliklerini geliştirmeyi hedeflerken, yapılan çalışmaların hak temeline oturtulmasını da amaçlar.

Nasıl ortaya çıktı ?

2017 yılında Gençlik Çalışanı Yol Haritası adlı eğitimin düzenlenmesinde şu anki dernek kurucu üyelerinden 5 kişi kolaylaştırıcılığını yaparken; 3 kişi de bu eğitimde katılımcı olarak yer aldı.

Gençlik Çalışanı Yol Haritası eğitiminin ardından “Türkiye’de Gençlik Çalışmaları Rehberi 5N – 3K Yol Haritası” adlı kitapçık 2018 yılında basılmış olup, Gençlik Çalışmaları Akademisine yön veren bir çalışma olup kapsamlı bir kaynak olarak benimsenmiştir. Kitapçığı bu link‘ten indirebilirsiniz.

Türkiyede-Gençlik-Çalışmaları-Rehberi-5N3K-Yol-Haritası

Peki ne yapacağız ?

Sabancı Vakfı‘nın destekleri ile Toy Gençlik Derneği olarak koordinatörlüğünü üstlendiğimiz, Çanakkale Koza Gençlik Derneği , Gap Gençlik Derneği , Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye ve Youthsem ortaklığıyla;

  • 14 Eğitim başlığından oluşan 4 Eğitim Kampı
  • Türkiye’deki Gençlik Çalışanlarının İhtiyaçlarının belirlenmesi için 6 şehirde 48 kişi ile odak grup toplantısı
  • Mentörlük
  • Kullanılan metodların ” Nasıl Yapılır ? ” dökümanlarının oluşturulması.

Nasıl başvurabilirim ?

Çok basit! bit.ly/gcabasvuru linkine tıklayabilir ya da biraz aşağıda çıkan formu doldurarak başvurabilirsin! Yalnız form uzun, doldurmaya başlamadan iyice okumalısın. Görüşmek üzere!